warto wiedzieć

lokalizacja

Bardzo atrakcyjna lokalizacja powoduję, ze mamy 300 metrów do trasy krajowej nr 25 oraz zaledwie 15 km do autostrady A2 – wjazd Konin centrum lub Konin – Żychlin. Najbliższy sklep spożywczy znajduje się około 1 km, a market 3 km.

Czytaj więcej

wędkowanie

Jezioro Mikorzyńskie jest bardzo atrakcyjne dla wędkarzy, przekonało się o tym już wielu. Duże zasoby rybne i właściwe gospodarowanie tymi wodami sprawia, że złowione sumy kilkudziesięcio kilogramowe nie są rzadkością. Maksymalna głębokość jeziora to 32 metry. Pozwolenie wędkarskie wydaje odpłatnie Gospodarstwo Rybackie w Gosławicach.

Czytaj więcej

woda i plaża

Specyficzny klimat regionu powoduje, że wody jeziora Mikorzyńskiego są o około 2 stopnie Celsjusza wyższe od pozostałych jezior w Polsce. Taka temperatura wody pozwala na komfortowe korzystanie z kąpieliska oraz wędkowanie przez cały rok kalendarzowy. Czysta i błękitna woda w określonych porach roku pozwala na przybrzeżne nurkowanie. Parasole trzcinowe przy plaży oraz naturalne palmy (które pojawią się już wkrótce) sprawią, że poczujecie się u nas jak na plaży w ciepłych krajach. Badania przydatności wody do kąpieli w jeziorze są wykonywane…

Czytaj więcej